Lühidalt:
Ametlik kurss (muutub pidevalt, aga on ikkagi kehv):
1 dollar – 2100 bolivari
seega 1 EEK u. 190 bolivari
Mustal turul:
1 dollar – kuni 5300 bolivari
seega 1 EEK kuni 480 bolivari
M6ningate kõige hädavajalikemate artiklite hinnad:
1 liiter bensiini 100 bolivari (50 Eesti senti !!!!!!)
0,33 6lu baaris 1500 bolivari
normaalne lõuna u. 15 000 bolivari
pudel head rummi 25 – 30 000 bolivari
yhistransport linnas 1000 – 2000 bolivari
Taksosõit suurlinnas (Maracaibos) u. 30 000 bolivari (küllaltki pikk reis)
Internet 1000 – 3000 bolivari tund
Allikas: http://jurgenherzmann.wordpress.com/
5.18.2010
Läbisime kogu kahenädalase teekonna 99% positiivsete kogemustega
Lõplikuks marsruudiks kujunes Caracas-Merida-Los Llanos-Barinas-Ciudad Bolivar- Canaima rahvuspark/Angeli juga-Puerto La Cruz – Margarita saar/Playa El Agua-Caracas. Kokku maadpidi ca 3000 km + 3 siselendu.
Et Venetsueelas odavalt reisida on tähtsaim kogu kohapealkulutatav raha sullis kaasa võtta. Ja põhjuseks on see, et ametlik valuuta vahetuskurss on 1USD=2,14kohalikku (mis teeks bolivari kursiks 5 krooni) ja musta turu kurss 1 USD= keskmiselt 4–6 kohalikku (Euro=8). Musta turu kurss kõigub vastavalt turu vajadustele, meie sealoleku ajal sulgesid uksed mõned erapangad ja peale seda hakkas kurss usinalt tõusma ja ilmselt teeb seda ka lähiajal, kohalike sõnul on see olnud mingil ajal ka 9 kohalikku dollari eest. Põhimõtteliselt ei ole vahet, kas kaasa võtta USD või EURi, osad vahetajad maksavad väiksemate kupüüride eest väiksemat kurssi (kuni –0,2 ühikut). Meie saime kursiks keskmiselt 1USD=5,3Bolivari, mis tegi hindade arvutamise eriti lihtsaks, sest selle kursiga tuli Bolivari kursiks täpselt 2 eesti krooni.
Reisi plaanimisel ammutasime infot Tripist, Lonely Planety (LP) foorumist ja käsiraamatust, viimane oli meie piibliks ka kogu reisi vältel. Lisaks oli meil kaasas ülimalt kasin hispaaniakeele oskus ja väikesed vestmikud. Kuna olime kahekesi ja turismihooaja (algab detsembri keskel) eelsel perioodil siis ei broneerinud me eelnevalt ühtegi bussi, hotelli ega tuuri, olemas oli vaid transport massruudilt Tallinn – Caracas – Tallinn.
Caracasesse jõudmise kohta oli LP foorumis lahe kirjeldus: sinu poole pöördub „Nice Guy“, kes pakub sulle hea kursiga kohalikku vahetada, sa ei pea kartma, et ta annab sulle valeraha, sest ta organiseerib sulle ka takso, kellele sa kohe selle rahaga maksma pead . Täpselt nii ka oli, ainult et seal polnud kirjas et see „Nice Guy“ võib olla ka mundris lennujaama ametnik või tollitöötaja. See tekitas meis natuke ebakindlust, aga vahetasime temaga siiski piisava raha järgnevaks paariks päevaks (300USD) ja tema organiseeris meid taksole, mis viis meid otse bussijaama Merida ööbussile (bussile saamisega oli veits sebimist aga kõik laabus).
Meridasse jõudsime järgmise päeva lõuna ajal, hotelli valikul oli abiks LP käsiraamat (elamispinna valikul mängis meie puhul alati suurt rolli inglise keele oskus vastuvõtulauas). Järgmisel päeval tegime korraliku uurimistöö kohalike tuuripakkujate teenustes ja hinnakirjades. Mõistlikuks osutus võtta enamus tuure ühelt pakkujalt ja nii sealt ka korralik soodustus saada, lisaks vahetasime tema juures parima kursiga kohalikku. Tuurikorraldajaks valisime siis www.gravity-tours.com.ve kes teeb Canaima tuuri osas koostööd Ciudad Bolivaris asuva www.adrenalinexpeditions.com
Juhtus nii, et sisustasime poole oma reisist erinevate tuuridega: Meridas matkasime mägedes, ujusime kuumaveeallikas, põdesime kõrgushaigust ja lendasime paraplaaniga; kolmepäevasel Los Llanose tuuril kallistasime anakondat, kaimanit, hiigelkonna ning nägime hulgaliselt muid loomi ja linde, ratsutasime, püüdsime ise piraajasid ning sõime need siis õhtusöögiks ära; kolmepäevane Canaima rahvuspargi külastus (sinna saab ainult lennates) sisaldas 90km paadisõitu Angeli joa jalamile ja mitmeid jalutuskäike looduskaunitesse kohtadesse (erinevate koskede alla ja peale ning kaunitele liivarandadele).
Peale tuuritamist jäi veel aega kolm päeva puhkust Margarita saarel, kus peatusime Playa El Agua hubases väikese passeiniga Nathalie posadas www.posadanathalie.com.ve . Aja kokkuhoiu mõttes otsustasime viimase otsa Margaritalt Caracasesse lennata.
Kasulik teada:
1.Ööbussidel on ülimalt tõhus jahutussüsteem – fliis ja magamiskott tasub käsipagasiga alati kaasa võtta, muidu kümetad end lihtsalt haledalt ära.
2.Valgeks läheb seal alati kuue ajal ja pimeneb 12 tunni pärast, seega kuuest tasuks siis ka päeva alustada, et valge aeg paremini ära kasutada.
3.EMT ja olemasolev telefon töötasid linnades ja nende ümbruses väga hästi, kõnesid vältisime, aga sõnumeid saatsime palju ( ca 5 krooni tükkist)
Hinnad:
Kahene tuba posadas – 120 –150 kohalikku
Ööbuss 12–15 tundi sõitu ca 800 km – 100 kohalikku
Norm praad söögikohas alates 20 kohalikku (margarital kallim 30–60)
ja lõpetuseks:
Bensiini 91 – 0,07 kohalikku ja 95 – 0,097 kohalikku, Et siis musta turu kursiga saab seal 1 EURi eest üle 100 liitri bensiini (kuigi selle teadmisega küll midagi peale pole hakata, sest väidetavalt nõuavad seal korravalvurid rendiautodelt korralikke altkäemakse kõikvõimalikel põhjustel ja sõit osutub tunduvalt kallimaks).
-----------------------------------------------------
Seljakotiga 2008
seljakotiga sai Roraimal käidud järgmiselt: Isla Margaritalt praamiga Puerto La Cruz´i (48000VEB). Sealt bussiga Ciudad Bolivar (35000VEB). Ühest paljudest lennujaamas asuvatest turismibüroodest sebisime kolme päevase reisi (lend Cessna pisilennukiga) Canaima rahvusparki, et külastada Angel Falls´i. Sealt edasi samuti Cessna väikelennukiga Santa Elena´e (ka see lennureis oli Ciudad Bolivar´st turismibüroost meil tellitud). Santa Elenasse jõudsime laupäeva õhtul kui kõik turismibürood juba suletud olid. Siiski leidsime hõlpsalt Mystic Tours nimelise turismibüroo (http://www.mystictours.com.ve/es/default.htm) mis oli ka laupäeva õhtul avatud. Ja nemadki organiseeris teiste reiside hulgas Roraima matku kestvusega kuus päeva. Kui reisile läheb alla nelja inimese, siis peab rohkem maksma. Suurema grupi korral tuleb kaasa kaks kohalikku giidi ja reisi hind langeb. Läbi savanni kivistel teedel ning mägijõgedest läbi turnimine lõõskava päikese käes toob kohati pähe mõtted, et oleks pigem võinud Margarital rannas peesitada. Kuid need ööbimised telgis, piiratud toiduratsioon, puri-puri´d (mingid moskitode moodi väikesed verele hammustavad pahalased), lõõskav päike päeval ning jahedad ööd telgis on kukepea kui Roraimalt vaateid nautida saad ja mõtled, et tagasi on enamasti allamäge minek. Meil muidugi minnes oli Roraima tipp peamiselt pilvitu ja etteruttavalt tundsime sellest juba heameelt, kuid tippu jõudes oli pilves ja vihmutas. Vaateid nägime vast pooleteise päeva jooksul nii 5–10min ja ausalt öeldes veits nukraks tegi…
Ilma reisijuhita ei tasu isegi mõelda, sest nemad teavad ohutut teed, kutsuvad vajadusel abi, räägivad muuhulgas ajaloost ning kohalike elust-olust, kannavad hoolt nii söögi-joogi kui osaliselt ka pampude tassimise eest jne. Ja Roraimal on kõik kivid ühesugused ning kerge on seal mõneks ajaks eksida.
Kuigi ma ei ole oma-arust kehvas füüsilises vormis, ei võtaks ma enam seda reisi ette. Kui siis ainult variandina, kus kopteriga viiakse ülesse ning jalgsi matkad vaid tagasi (selline variant on täitsa saadaval).
Santa Elena´st sõitsime ööbussidega tagasi Ciudad Guayana kaudu Puerto La Cruz´i ning sealt tuttavat teed pidi praamiga tagasi Margaritale.
Kindlasti organiseerivad igas linnas reisibürood k.a. Roraima reise, kuid kõige soodsamalt saad kindlasti vahetult Santa Elena´st või sealt ümbrusest orgunnides, sest mida kaugemalt reisi võtad seda kallim. Üldiselt on suures osas, väikeste ebatäpsustega hindades ja nimedes, kõik kirjas Lonely Planet´s (http://www.lonelyplanet.com/…e/venezuela/ ) mis peaks küll igal reisil soovitavalt käepärast võtta olema.
---------------------------------
Vääääga äge, aitäh vastuse eest ja kindlasti vaatan lingid üle. Seda ma juba tean, et kerge ei saa seal olema ja 99% ajast sajab tipus isegi kui on kuiv hooaeg. Kuid David Attenborough´i ´Private Life of Plants´ (helikopteriga) ja Ben Fogle´i ´Extreem Dreams´ (jala läbi savanni) tõestasid veelkord, et asi on seda väärt :P
-----------------
Sai ka endal see matk juulis (dets.2009)
Sai ka endal see matk juulis ära tehtud.
Käisin sellise matkafirmaga: http://www.kamadac.de/…ng%20eng.htm
Põhimõtteliselt sõitsin Brasiiliast lihtsalt bussiga Santa Elenasse kohale, käisin erinevad matkafirmad läbi ja kuna Kamadaci seltskond just järgmisel päeval reisi alustamas oli, siis nendega läksingi.
6 päevane matk maksis 270 USD, selline oli hind pärast väikest tingimist. Madalamat hinda ei õnnestunudki kuskilt mujalt leida. Kui ajaraam on kitsas siis tasub reis tellida (ja ka selle eest maksta) enne Venezuelasse jõudmist. Sellisel juhul peaks arvestama ca 330–350 dollarilise väljaminekuga.
Kamadaci matkakorraldusele ei olnud suurt midagi ette heita. Teejuhid ja kandjad olid muhedad kohalikud (ja Guyana) indiaanlased kes ka inglise keelt mõistsid).
Teine tunnustatud kohalik matkakorraldaja on see: http://www.backpacker-tours.com/en/index.htm
Väidetavalt pidi nende reisidel paremini süüa saama ja üldse pidi korraldus parem olema. Hind ka selle võrra kõrgem.
Head matka!
Allikas: Trip.ee dets. 2009
Et Venetsueelas odavalt reisida on tähtsaim kogu kohapealkulutatav raha sullis kaasa võtta. Ja põhjuseks on see, et ametlik valuuta vahetuskurss on 1USD=2,14kohalikku (mis teeks bolivari kursiks 5 krooni) ja musta turu kurss 1 USD= keskmiselt 4–6 kohalikku (Euro=8). Musta turu kurss kõigub vastavalt turu vajadustele, meie sealoleku ajal sulgesid uksed mõned erapangad ja peale seda hakkas kurss usinalt tõusma ja ilmselt teeb seda ka lähiajal, kohalike sõnul on see olnud mingil ajal ka 9 kohalikku dollari eest. Põhimõtteliselt ei ole vahet, kas kaasa võtta USD või EURi, osad vahetajad maksavad väiksemate kupüüride eest väiksemat kurssi (kuni –0,2 ühikut). Meie saime kursiks keskmiselt 1USD=5,3Bolivari, mis tegi hindade arvutamise eriti lihtsaks, sest selle kursiga tuli Bolivari kursiks täpselt 2 eesti krooni.
Reisi plaanimisel ammutasime infot Tripist, Lonely Planety (LP) foorumist ja käsiraamatust, viimane oli meie piibliks ka kogu reisi vältel. Lisaks oli meil kaasas ülimalt kasin hispaaniakeele oskus ja väikesed vestmikud. Kuna olime kahekesi ja turismihooaja (algab detsembri keskel) eelsel perioodil siis ei broneerinud me eelnevalt ühtegi bussi, hotelli ega tuuri, olemas oli vaid transport massruudilt Tallinn – Caracas – Tallinn.
Caracasesse jõudmise kohta oli LP foorumis lahe kirjeldus: sinu poole pöördub „Nice Guy“, kes pakub sulle hea kursiga kohalikku vahetada, sa ei pea kartma, et ta annab sulle valeraha, sest ta organiseerib sulle ka takso, kellele sa kohe selle rahaga maksma pead . Täpselt nii ka oli, ainult et seal polnud kirjas et see „Nice Guy“ võib olla ka mundris lennujaama ametnik või tollitöötaja. See tekitas meis natuke ebakindlust, aga vahetasime temaga siiski piisava raha järgnevaks paariks päevaks (300USD) ja tema organiseeris meid taksole, mis viis meid otse bussijaama Merida ööbussile (bussile saamisega oli veits sebimist aga kõik laabus).
Meridasse jõudsime järgmise päeva lõuna ajal, hotelli valikul oli abiks LP käsiraamat (elamispinna valikul mängis meie puhul alati suurt rolli inglise keele oskus vastuvõtulauas). Järgmisel päeval tegime korraliku uurimistöö kohalike tuuripakkujate teenustes ja hinnakirjades. Mõistlikuks osutus võtta enamus tuure ühelt pakkujalt ja nii sealt ka korralik soodustus saada, lisaks vahetasime tema juures parima kursiga kohalikku. Tuurikorraldajaks valisime siis www.gravity-tours.com.ve kes teeb Canaima tuuri osas koostööd Ciudad Bolivaris asuva www.adrenalinexpeditions.com
Juhtus nii, et sisustasime poole oma reisist erinevate tuuridega: Meridas matkasime mägedes, ujusime kuumaveeallikas, põdesime kõrgushaigust ja lendasime paraplaaniga; kolmepäevasel Los Llanose tuuril kallistasime anakondat, kaimanit, hiigelkonna ning nägime hulgaliselt muid loomi ja linde, ratsutasime, püüdsime ise piraajasid ning sõime need siis õhtusöögiks ära; kolmepäevane Canaima rahvuspargi külastus (sinna saab ainult lennates) sisaldas 90km paadisõitu Angeli joa jalamile ja mitmeid jalutuskäike looduskaunitesse kohtadesse (erinevate koskede alla ja peale ning kaunitele liivarandadele).
Peale tuuritamist jäi veel aega kolm päeva puhkust Margarita saarel, kus peatusime Playa El Agua hubases väikese passeiniga Nathalie posadas www.posadanathalie.com.ve . Aja kokkuhoiu mõttes otsustasime viimase otsa Margaritalt Caracasesse lennata.
Kasulik teada:
1.Ööbussidel on ülimalt tõhus jahutussüsteem – fliis ja magamiskott tasub käsipagasiga alati kaasa võtta, muidu kümetad end lihtsalt haledalt ära.
2.Valgeks läheb seal alati kuue ajal ja pimeneb 12 tunni pärast, seega kuuest tasuks siis ka päeva alustada, et valge aeg paremini ära kasutada.
3.EMT ja olemasolev telefon töötasid linnades ja nende ümbruses väga hästi, kõnesid vältisime, aga sõnumeid saatsime palju ( ca 5 krooni tükkist)
Hinnad:
Kahene tuba posadas – 120 –150 kohalikku
Ööbuss 12–15 tundi sõitu ca 800 km – 100 kohalikku
Norm praad söögikohas alates 20 kohalikku (margarital kallim 30–60)
ja lõpetuseks:
Bensiini 91 – 0,07 kohalikku ja 95 – 0,097 kohalikku, Et siis musta turu kursiga saab seal 1 EURi eest üle 100 liitri bensiini (kuigi selle teadmisega küll midagi peale pole hakata, sest väidetavalt nõuavad seal korravalvurid rendiautodelt korralikke altkäemakse kõikvõimalikel põhjustel ja sõit osutub tunduvalt kallimaks).
-----------------------------------------------------
Seljakotiga 2008
seljakotiga sai Roraimal käidud järgmiselt: Isla Margaritalt praamiga Puerto La Cruz´i (48000VEB). Sealt bussiga Ciudad Bolivar (35000VEB). Ühest paljudest lennujaamas asuvatest turismibüroodest sebisime kolme päevase reisi (lend Cessna pisilennukiga) Canaima rahvusparki, et külastada Angel Falls´i. Sealt edasi samuti Cessna väikelennukiga Santa Elena´e (ka see lennureis oli Ciudad Bolivar´st turismibüroost meil tellitud). Santa Elenasse jõudsime laupäeva õhtul kui kõik turismibürood juba suletud olid. Siiski leidsime hõlpsalt Mystic Tours nimelise turismibüroo (http://www.mystictours.com.ve/es/default.htm) mis oli ka laupäeva õhtul avatud. Ja nemadki organiseeris teiste reiside hulgas Roraima matku kestvusega kuus päeva. Kui reisile läheb alla nelja inimese, siis peab rohkem maksma. Suurema grupi korral tuleb kaasa kaks kohalikku giidi ja reisi hind langeb. Läbi savanni kivistel teedel ning mägijõgedest läbi turnimine lõõskava päikese käes toob kohati pähe mõtted, et oleks pigem võinud Margarital rannas peesitada. Kuid need ööbimised telgis, piiratud toiduratsioon, puri-puri´d (mingid moskitode moodi väikesed verele hammustavad pahalased), lõõskav päike päeval ning jahedad ööd telgis on kukepea kui Roraimalt vaateid nautida saad ja mõtled, et tagasi on enamasti allamäge minek. Meil muidugi minnes oli Roraima tipp peamiselt pilvitu ja etteruttavalt tundsime sellest juba heameelt, kuid tippu jõudes oli pilves ja vihmutas. Vaateid nägime vast pooleteise päeva jooksul nii 5–10min ja ausalt öeldes veits nukraks tegi…
Ilma reisijuhita ei tasu isegi mõelda, sest nemad teavad ohutut teed, kutsuvad vajadusel abi, räägivad muuhulgas ajaloost ning kohalike elust-olust, kannavad hoolt nii söögi-joogi kui osaliselt ka pampude tassimise eest jne. Ja Roraimal on kõik kivid ühesugused ning kerge on seal mõneks ajaks eksida.
Kuigi ma ei ole oma-arust kehvas füüsilises vormis, ei võtaks ma enam seda reisi ette. Kui siis ainult variandina, kus kopteriga viiakse ülesse ning jalgsi matkad vaid tagasi (selline variant on täitsa saadaval).
Santa Elena´st sõitsime ööbussidega tagasi Ciudad Guayana kaudu Puerto La Cruz´i ning sealt tuttavat teed pidi praamiga tagasi Margaritale.
Kindlasti organiseerivad igas linnas reisibürood k.a. Roraima reise, kuid kõige soodsamalt saad kindlasti vahetult Santa Elena´st või sealt ümbrusest orgunnides, sest mida kaugemalt reisi võtad seda kallim. Üldiselt on suures osas, väikeste ebatäpsustega hindades ja nimedes, kõik kirjas Lonely Planet´s (http://www.lonelyplanet.com/…e/venezuela/ ) mis peaks küll igal reisil soovitavalt käepärast võtta olema.
---------------------------------
Vääääga äge, aitäh vastuse eest ja kindlasti vaatan lingid üle. Seda ma juba tean, et kerge ei saa seal olema ja 99% ajast sajab tipus isegi kui on kuiv hooaeg. Kuid David Attenborough´i ´Private Life of Plants´ (helikopteriga) ja Ben Fogle´i ´Extreem Dreams´ (jala läbi savanni) tõestasid veelkord, et asi on seda väärt :P
-----------------
Sai ka endal see matk juulis (dets.2009)
Sai ka endal see matk juulis ära tehtud.
Käisin sellise matkafirmaga: http://www.kamadac.de/…ng%20eng.htm
Põhimõtteliselt sõitsin Brasiiliast lihtsalt bussiga Santa Elenasse kohale, käisin erinevad matkafirmad läbi ja kuna Kamadaci seltskond just järgmisel päeval reisi alustamas oli, siis nendega läksingi.
6 päevane matk maksis 270 USD, selline oli hind pärast väikest tingimist. Madalamat hinda ei õnnestunudki kuskilt mujalt leida. Kui ajaraam on kitsas siis tasub reis tellida (ja ka selle eest maksta) enne Venezuelasse jõudmist. Sellisel juhul peaks arvestama ca 330–350 dollarilise väljaminekuga.
Kamadaci matkakorraldusele ei olnud suurt midagi ette heita. Teejuhid ja kandjad olid muhedad kohalikud (ja Guyana) indiaanlased kes ka inglise keelt mõistsid).
Teine tunnustatud kohalik matkakorraldaja on see: http://www.backpacker-tours.com/en/index.htm
Väidetavalt pidi nende reisidel paremini süüa saama ja üldse pidi korraldus parem olema. Hind ka selle võrra kõrgem.
Head matka!
Allikas: Trip.ee dets. 2009
5.17.2010
Kogutud reisielamuste kilde 2010
Mina just tulin Margaritalt - 05.04.2010
Mina just tulin Margaritalt 2 päeva tagasi. Kuigi ise seekord ühtki suuremat reisi saarelt ette ei võtnud, siis veidi tänaval hindasid uurisin, kui ühe müügimehega jutustasin, kuid ei märganud küll, et hinnad oluliselt langenud oleksid. Ühes kohas jäi meelde Canaima matk 420 USD ja teises 395, rohkem kahjuks ei uurinud ka.
Kurss on hetkel 6.2 USD ja 8.1 EUR eest, sellst ulmelist kurssi nagu 7.05 USD eest ma küll kuskilt ei saanud.
----------------------------
Margarita ja mandri Venezuela - 22.04.2010
Margarita ja mandri Venezuela erinevad nagu öö ja päev.Esimene neist on turistilõks,teises seevastu pole turistide peale üldse mõeldud ja pole ka põhjust kuna neid väga vähe mööda mandriosa ringi kondamas.Hinnad kohalikus vääringus ei lange vaid pigem tõusevad.Samuti pole küsimus hindades mida väljendatakse kohalikes bolikotes(bolivar fuerte),vaid kursis millega sul õnnestub valuutat vahetada.Tänane “musta turu” ostukurss:1$=7,20 BF ja 1 euro=9,54 BF.Kohalikult diilerilt sa sellist kurssi ei saa,tema tahab ka millestki elada.Reaalselt on võimalik vahetada Caracase lennujaamas näiteks 1 $
6,9–7,0 BF ja euro 9–9,2 heal juhul.Eurot reeglina ei soosita kuna Usa lähedal ja pooltel kohalikel Usas sugulased või biznieks ajada.
Väljaspool pealinna Valencias,Maracaibos,Meridas,San Cristobalis vahetati veel lahjema kursiga.Turismipakette a la Canaima,Salto Angel,Los Llanos jne.müüaksegi reeglina USD kuna kohalik ettevõtja maandab rahaga seotud kursiriske.
Endal jäid reisist siiski positiivsed muljed,hoolimata väikestest ebamugavustest nagu elektrikatkestused,sooja vee puudumine hotellis,kohalike abitud katsed turistil nahka üle kõrvade tõmmata jne.
Sai külastatud ka Columbiat,mis oli peajagu Venezuelast üle.
Venezuela ainukese positiivse asjana tuleb meelde bensiinihind mis oli umbes 0,50 krooni liitri eest.Kui kellelgi midagi küsida,püüan jõudumööda vastata ja nõu anda.
-----------------------------
Landamiseks Venetsueelast kolumbiasse soovitatakse http://www.edreams.com/flights/cartagena-caracas/ mille hinnad hetkel on alates 215 EUR
-----------------------------
Ma asun ise Meridas, opin
Ma asun ise Meridas, opin siin. Kuna hetkel olen ise nainud riiki vaid Caracast, selle ümbrust ning Meridat, siis reisisoovitusi oskan anda niipalju kui olen enda jaoks uurinud, mida naha tahaks ja kohalikud soovitanud: Choroni, Merida Paramo (külm, kuid ilus loodus), Laguna verde, Laguna Coromoto, Margarita nueva esparta, Colonia Tovar, Canaima, Salto Angel, Caracases El Avila magi (palju rahvast, aga ilus vaade linnale). (Vb on see leht ka abiks: http://www.venezuelatuya.com/index.htm )
Pico Bolivari tostuk vm peaks minu teada katki olema (vb terve juba, voi on sinna ka muudmoodi voimalik minna, ei ole kursis, aga lihtsalt mulle on mitmeid kordi vaidetud, et seda parandatakse 2 aastat juba).
ATMst pole raha votnud veel, kaardiga olen maksnud ja kursile pihta pole saanud. Igatahes kui maksin 130 bolivari, laks 650 EEKi maha; kui maksin 440 bol, laks 2820 EEKi. See asi on vaga segane siin. Sularaha kurss on ametlikult umbes 1 USD=2,8 bol, mustal turul vahetasin ise 1USD=6,2 BOL. Mina soovitaks igatahes votta voimalikult palju sula kaasa (erilist vahet pole kas dollarid v6i eurod), kuigi varguse oht on suur, on nii igatahes kasulikum (sest kui votta kontolt voi vahetada ametlikult, siis tuleb et 1 bol=u 4 EEKi, ja siis on elu vaga kallis siin).
EMT levi on, kuid pole kindel kas igal pool. Endale ostsin kohaliku Digiteli(mis peaks emt-ga koostood tegema), sest see oli ainuke operaator, millega ei pidanud uut telefoni ostma, kuid paraku selle levi aeg-ajalt pole, selleparast arvangi, et ka EMT levi pole igal pool. Muidu tanavatel on igal pool kohad, kus saab tasulisi mobiile kasutada, voib julgesti kasutada.
Allikas: Trip.ee
Labels:
Canaima,
Caracas,
Choroni,
kasulik teada,
Laguna Coromoto,
Lagune verde,
Margarita nueva,
Merida,
mobiil,
raha,
reisimuljed,
Salto Angel
5.13.2010
Orinoco detla
Suur jõedelta, erinevate atraktsioonide ja sisemaa tundmaõppimise võimalustega.
http://www.orinocodelta.com/
http://www.orinocodelta.com/
5.11.2010
Venezuela petuskeemid 1
Tänase seisuga (2009 lõpp) on musta turu dollari kurss ca 5,9 ja Eurol 7,8. Aga rahavahetusel olge VÄGA ettevaatlikud! Kohalikel on palju nutikaid skeeme, kuidas teid teie rahast ilma jätta. Paar päeva tagasi nt Caracase Plaza Bolivari (linna peaväljak) k6rval olevas urkas taheti mind esiteks petta ja kui see läbi ei läinud, siis lihtsalt röövida. Tyybid v6tsid mu 50 Eurose kupüüri, et seda “kontrollida”. See käis käest kätte ja kui raha tagasi sain, oli kohe aru saada et see ei olnud sama kupüür, mis ma neile andsin. Kusjuures vahetus käis nii osavalt, et ma t6esti ei saanud sellest aru, kuigi hoidsin silmad oma arust kogu aeg pingsalt rahal. Selle peale natuke röökisin ja l6puks lihtsalt krabasin ninamehelt peost pataka bolivare, viskasin v6lts euro neile näkku ja andsin jalgadele valu. Nende maja oli kohe nn parlamendi vastas, seega julgeolekuvendi igal pool. Nii et sain puhta nahaga tulema ja l6puks, peale arvutusi, selgus et tyybid said ise umbes 300 eeguga vastu pykse. Kogemus oli igatahes suhteliselt kainestav ja järgmisel päeval lasin Caracasest jalga, olen omadega nyyd Coros ja teel Colombiasse. Nii et kaks soovitust:
1.Raha vahetusest – kui vahetate, kirjutage oma kupyyride seerianumbrid yles ja näidake seda ka rahavahetajale. Olge VÄGA ettevaatlikud ja ärge ronige liiga kahtlastesse kohtadesse. Mis on “kahtlane” ja mis mitte on muidugi m6nev6rra raske hinnata, nagu mu isiklik kogemus ytleb siis ka Caracase peaväljak oli liiga “kahtlane”. Kui teile liiga k6rgeid kursse (USD yle kuue ja Euro yle kaheksa) pakutakse, siis see on ilmselge ohumärk.
2.Teine soovitus on lihtne – ärge minge Venetsueelasse. Vähemalt mitte iseseisva seljakotituristina. Tegemist on pisikese kurja naftariigiga mis lisaks ebas6bralikele kohalikele on ka lihtsalt kallis. K6rval asuv Kolumbia on palju parema hinna ja kvaliteedi suhtega ning pakub pea k6ike sama, mida Venetsueelagi. Ja kohalikud on kordi s6bralikumad! V6i siis minge juba alla Brasiiliasse, mis on veidi kallim aga kus samuti on inimsed m6istlikumad.
1.Raha vahetusest – kui vahetate, kirjutage oma kupyyride seerianumbrid yles ja näidake seda ka rahavahetajale. Olge VÄGA ettevaatlikud ja ärge ronige liiga kahtlastesse kohtadesse. Mis on “kahtlane” ja mis mitte on muidugi m6nev6rra raske hinnata, nagu mu isiklik kogemus ytleb siis ka Caracase peaväljak oli liiga “kahtlane”. Kui teile liiga k6rgeid kursse (USD yle kuue ja Euro yle kaheksa) pakutakse, siis see on ilmselge ohumärk.
2.Teine soovitus on lihtne – ärge minge Venetsueelasse. Vähemalt mitte iseseisva seljakotituristina. Tegemist on pisikese kurja naftariigiga mis lisaks ebas6bralikele kohalikele on ka lihtsalt kallis. K6rval asuv Kolumbia on palju parema hinna ja kvaliteedi suhtega ning pakub pea k6ike sama, mida Venetsueelagi. Ja kohalikud on kordi s6bralikumad! V6i siis minge juba alla Brasiiliasse, mis on veidi kallim aga kus samuti on inimsed m6istlikumad.
------------
Olen nyyd omadega Colombias ja pean tunnistama, et viimastel päevadel Venezuela tOesti veidi rehabiliteeris ennast minu silmis. Olin Adicoras ja Coros ja inimesed tundusid moistlikumad, kui Caracases v6i isegi Cumanas. Samas – Colombia vastu ei saa Venetsueela mitte mingi valemiga! :) Vähemalt minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt. Lõuna-Ameerika KASULIK TEADA 1
Kolumbia ja Venezuela vaktsineerimissoovitused (2010 seisuga):
1. - Mõnepäevased äri- või konverentsireisid pealinna või suurematesse linnadesse.
Argentiinasse ja Brasiiliasse reisides on soovituslik (kuid mitte kohustulik) vaksineerida A-hepatiidi, kollapalaviku ja klorokiini vastu.
NB! Viisat enamasti vaja pole, aga pass peab olema kehtiv 6 kuud riiki sisenemist päevast.
TÄPSEMAKS INFOKS soovitan külastada vaktsiin.ee
1. - Mõnepäevased äri- või konverentsireisid pealinna või suurematesse linnadesse.
kollapalavik
2. - Turismireisid kestusega kuni 4 nädalat halbade hügieenitingimustega maakohtade külastamisega. Soovitav ka Amazonase vesikonna lühiajalisel külastamisel.A-hepatiit, kollapalavik, klorokiin+proguaniil
3. - Mitmekuulise kestusega reisid või sugulaste külastamine.A-hepatiit, kollapalavik, difteeria, kõhutüüfus, B-hepatiit, klorokiin+proguaniil
4. - Enam kui pooleaastane viibimine välisriigis või korduvad riskipiirkonna külastused.A-hepatiit, kollapalavik, difteeria, kõhutüüfus, B-hepatiit, tuberkuloos, marutõbi, klorokiin+proguaniil
Argentiinasse ja Brasiiliasse reisides on soovituslik (kuid mitte kohustulik) vaksineerida A-hepatiidi, kollapalaviku ja klorokiini vastu.
NB! Viisat enamasti vaja pole, aga pass peab olema kehtiv 6 kuud riiki sisenemist päevast.
TÄPSEMAKS INFOKS soovitan külastada vaktsiin.ee
5.09.2010
Eesti aukonsul Venezuelas
Viimati uuendatud: 07.09.2005
Aukonsul Valencias
Hr. ARNE ROOSTNA
Konsulaarpiirkond: Venezuela
Avenida Orinoco #117
Quinta Kurna
Urb. Colinas de Guataparo
Valencia
Venezuela
Postiaadress: # 1522, Valencia, Venezuela. Z.P. #2001
Tel./Faks: (58 241) 826 1580
Tel. (58 241) 826 1174
E-post: fundar@cantv.net
Venezuelast üldiselt
Venezuela (varasem ja praegu mööndav nimekuju: Venetsueela) on riik Lõuna-Ameerikas. Piirneb põhjas Kariibi merega, kirdes Atlandi ookeaniga, läänes Colombiaga, lõunas Brasiiliaga ja idas Guyanaga.
Riigi suurim majandusharu on naftatööstus, mis moodustab 80% riigi ekspordituludest. Venezuela jaguneb 23 osariigiks, 1 liiduringkonnaks ja Liidusõltkondadeks. Tänu naftarahadele on riigis hea infrastruktuur ja moodne arhitektuur. Linnadest väljas elavad inimesed oma traditsioonilises eluviisis.
Subscribe to:
Posts (Atom)